Salsa Kraków - Kursy tańca w Krakowie

Wybierz kursy salsy !

Taniec salsa jest znany na całym świecie. Kursy salsy pomagają poznać nowe osoby, zrelaksować się po pracy, pomagają spalić zbędne kalorie i zadbać o sylwetkę.

Spośród wszystkich aktywności ruchowym, tą która daje nam najwięcej satysfakcji oraz najwięcej radości jest taniec. W ciągu ostatnich 10 lat obserwujemy nieustającą modę na salsę. Jest to bardzo energiczny, radosny a zarazem zmysłowy taniec. Dlaczego warto wybrać kurs salsy?
Powodów jest bardzo wiele. Oto niektóre z nich.

Salsa Kubańska na plazy

Taniec salsa ma bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie. Kiedy zmęczeni po pracy wchodzimy na salę taneczną, wszyscy bez wyjątku mamy uśmiech na twarzy. Dlaczego? Otóż tańczenie uszczęśliwia, muzyka nas relaksuje, a poruszanie się w ten prosty a zarazem niezwykle głęboki rytm wprawia nas w prawdziwy dobrostan i pozwala zapomnieć o trudach i zmartwieniach dnia. Kursy salsy to również sposób na spalanie zbędnych kalorii. Wszystkie kobiety, które chcą zadbać o swoją sylwetkę, a nie lubią chodzić na siłownie mogą wybrać właśnie salsę. Energiczne ruchy biodrami i klatką piersiową, mnogość rozmaitych kroków na pewno dorównują nie jednym zajęciom z aerobicu, a to oznacza, że tańcząc salsę spalamy jeszcze więcej kalorii, i wysmuklamy swoją sylwetkę. Dodatkowo tańcząc nie czujesz tak dużego wysiłku, a jednak efekty są porównywalne do treningu na siłowni.

Salsa jest bardzo popularnym tańcem, znają ją i tańczą ludzie na całym świecie. Ten kurs tańca warto wybrać również dlatego, że masz niepowtarzalną możliwość poznania masy nowych ludzi, których łączy wspólna pasja jaką jest salsa. Jeśli dopiero zaczynasz i praktykujesz na imprezach salsowych masz okazje podczas jednej nocy zatańczyć z kilkudziesięcioma partnerami/partnerkami ! Jeśli jesteś na poziomie średniozaawansowanych korzystaj z wyjazdów na ogólnopolskie oraz międzynarodowe warsztaty i kongresy salsy – tam spotkasz ludzi z całego świata, których połączył wspólny rytm.

Salsa Kubańska na ulicy

Jeśli jeszcze wahasz się czy rozpocząć kurs salsy, pomyśl ile innych korzyści z tego może wypłynąć. Salsa jak każdy taniec pomaga utrzymywać prawidłową sylwetkę ciała, kręgosłup jest prosty, a ramiona spięte z tyłu. Im dłużej tańczysz – tym łatwiej będziesz utrzymywać dobrą postawę. W przeciwieństwie do innych technik, taniec salsa wyzwala olbrzymie pokłady energii w nas drzemiące, uczymy się jak wyrażać swoje emocje poprzez ruch stając się przez to bardziej otwarci i odważni.

 

Salsa kubańska w Krakowie

Salsa – taniec, muzyka czy sos?
Salsa to taniec latynoamerykański, muzyka, do której tańczony jest taniec salsa oraz wspaniały choć bardzo pikantny sos! Pod wspólną nazwą salsa skupia to co najlepsze w tańcu, w muzyce i na talerzu >> czym jest salsa

Style salsy
Pod wspólną nazwą Salsa kryje się wiele styli tańca, które różnią się krokami, geometrią tańca, i rytmiką. Główne style to salsa kubańska, Los Angeles i mambo >> style salsy

Dlaczego warto tańczyć?
Zajęcia taneczne pomogą zadbać o sylwetkę, poprawią kondycję i samodyscyplinę. Poprzez taniec poznajemy nowe osoby, odczuwamy większą radość z ruchu >> warto tańczyć

Wybierz kursy salsy!
Na kursie salsy poprawisz swoją sylwetkę, i dobre samopoczucie. Dzięki salsie poznasz nowe osoby, i zadbasz o swoje zdrowie!

Wskazówki dla początkujących
Przydatne wskazówki dla początkujących, z którymi warto się zapoznać przed przystąpieniem do kursu salsy >> wskazówki


 

Salsa Kraków | Latinmoves Team | Prawa autorskie zastrzeżone