Salsa Kraków - Kursy tańca w Krakowie

Kursy salsy - wskazówki dla początkujących

Przydatne wskazówki dotyczące min. stroju i obuwia dla osób początkujących. Warto się z nimi zapoznać przed pierwszymi zajęciami kursu salsy.

Przed przystąpieniem do kursu salsy warto przeczytać poniższe wskazówki. Pomogą Wam czuć się dobrze i komfortowo na każdych zajęciach tanecznych.

Strój do salsy Po pierwsze – strój. Jeśli właśnie zapisałeś/aś się na kurs salsy, pierwsze pytanie, które pojawia się w głowie, to "w co mam się ubrać?". Na poziomie podstawowym nie potrzebujecie stroju na zmianę, czyli nie potrzeba przynosić torby z dresem : ).
Zwykle na poziomie podstawowym kursu salsy wysiłek na zajęciach jest mniejszy. Na takie zajęcia pasuje zarówno strój po pracy, jak i codzienny ubiór. Ważne jest to, aby strój nie krępował wam ruchów podczas zajęć tanecznych. Najlepiej sprawdzają się oczywiście spodnie (dres, jeansy, legginsy) i t-shirt, a koszula, marynarka czy mini – już nie.

Jeśli chodzi o obuwie, to pamiętajcie, że zawsze bezwzględnie na każdym kursie tańca wymagane jest obuwie zmienne. Sale taneczne mają służyć przez długie lata, więc wspólnie musimy o nie dbać. Niezależnie od powierzchni najlepiej sprawdzają się buty sportowe typu adidasy (dobrze jeśli mają jasną podeszwę). Odpowiednie są też baleriny, trampki, jazzówki, baletki. Buty do salsy Na kurs salsy raczej nie polecamy „lakierków”, czy tzw. butów od garnituru, a już tym bardziej butów na grubej gumowej podeszwie, które znacznie utrudniają wam obroty. Paniom na kursie od podstaw zdecydowanie nie polecamy szpilek, lepiej zacząć od płaskich butów, a potem w miarę stopnia zaawansowania można zaopatrzyć się w profesjonalne buty taneczne.

O czym warto jeszcze pamiętać ?
O higienie zwykle nie trzeba przypominać, ale pamiętajcie, oprócz przyjemności kursy salsy to jednak wysiłek. Nie rzadko pojawiają się krople potu, to tu-to tam, dlatego warto ubezpieczyć się w dezodorancik, czy też mały ręczniczek, by otrzeć twarz. Na zajęcia warto zabrać ze sobą również małą butelkę wody, by uzupełnić płyny. Najważniejszy jednak – dobry humor!
Wtedy każde zajęcia salsy będą udane.

 

Salsa kubańska w Krakowie

Salsa – taniec, muzyka czy sos?
Salsa to taniec latynoamerykański, muzyka, do której tańczony jest taniec salsa oraz wspaniały choć bardzo pikantny sos! Pod wspólną nazwą salsa skupia to co najlepsze w tańcu, w muzyce i na talerzu >> czym jest salsa

Style salsy
Pod wspólną nazwą Salsa kryje się wiele styli tańca, które różnią się krokami, geometrią tańca, i rytmiką. Główne style to salsa kubańska, Los Angeles i mambo >> style salsy

Dlaczego warto tańczyć?
Zajęcia taneczne pomogą zadbać o sylwetkę, poprawią kondycję i samodyscyplinę. Poprzez taniec poznajemy nowe osoby, odczuwamy większą radość z ruchu >> warto tańczyć

Wybierz kursy salsy!
Na kursie salsy poprawisz swoją sylwetkę, i dobre samopoczucie. Dzięki salsie poznasz nowe osoby, i zadbasz o swoje zdrowie! >> wybierz kursy salsy

Wskazówki dla początkujących
Przydatne wskazówki dla początkujących, z którymi warto się zapoznać przed przystąpieniem do kursu salsy.


 

Salsa Kraków | Latinmoves Team | Prawa autorskie zastrzeżone