Salsa Kraków - Kursy tańca w Krakowie

Dlaczego warto tańczyć?

Zajęcia taneczne pomagają spalić zbędne kalorie i zadbać o sylwetkę. Poprawiają naszą kondycję i samodyscyplinę. Poprzez taniec poznajemy nowe osoby oraz odczuwamy większą radość z ruchu.

Jednym z podstawowych elementów prozdrowotnego trybu życia jest aktywność fizyczna. Nikogo z nas chyba nie trzeba już uświadamiać jak ważna w umacnianiu zdrowia jest profilaktyka ruchowa. Aktywność fizyczna pozwala nam utrzymać właściwą kondycją, poprawia naszą sprawność i wydolność. Dlatego warto uprawiać jogging, chodzić na siłownie lub basen, wybierać zajęcia ruchowe, np. aerobic, taniec, step, BPU. Ale jak przekonać do sportu tych, którzy go nie uprawiają?

Salsa Kubańska Kraków

Żyjemy w czasach, w których dynamiczny rozwój cywilizacji spowodował, że wykonujemy coraz mniej pracy fizycznej. Nasza praca ogranicza się do siedzenia godzinami przed komputerem co ogranicza nas ruchowo. Badania pokazują, że uprawiamy coraz mniej sportu, obecnie tylko 30% dzieci i młodzieży oraz ok. 10% dorosłych uprawia wysiłek fizyczny. Zainteresowania sportem maleje również z tego powodu, że prowadzimy coraz bardziej konsumpcyjny tryb życia, i stajemy się zbyt leniwi na ruch. Aby uatrakcyjnić wysiłek fizyczny zarówno kluby fitness jak i szkoły tańca starają się poszerzać swoją ofertę, aby proponować swoim kursantom nie tylko tradycyjne formy ruchu jak rowerki, bieżnia, stepy, taniec i aerobic.

Przez ostatnie 10 lat rekordową popularność wśród aktywności ruchowej zyskał taniec. Przez ten okres powstało bardzo wiele szkół tańca, z bogatą ofertą kursów tańca, warsztatów, na których można uczyć się tańców towarzyskich, irlandzkich, ale również nowoczesnych technik jak jazzu, hip-hopu, funky. Największym zainteresowaniem do dziś cieszy się salsa oraz flamenco.

Grupa tańczy salsę

Nie bez powodu więc okazuje się, że zajęcia sportowe, które mają największą skuteczność w zakresie poprawy zdrowia fizycznego to zajęcia taneczne! Podczas zajęć z tańca odczuwamy rzeczywistą przyjemność z ruchu, ćwicząc, powtarzając i utrwalając sekwencję kroków kształtujemy swoją samodyscyplinę, a z każdego postawionego kroku czerpiemy dużo większą radość niż z kolejnego kilometra na bieżni. Niezaprzeczalny jest również fakt, że taniec grupowy oddziaływuje również na płaszczyznę społeczną – poznajemy nowe osoby, z którymi nawiązujemy kontakt, umacniamy więzi koleżeńskie.

Dla osób, które chcą uprawiać jakąś aktywność fizyczną a nie lubią mechanicznego wykonywania ćwiczeń na siłowni, dla kobiet, które chcą zadbać o sylwetkę, ale choreografie z zajęć aerobicu nudzą je lub okazują się zbyt trudne, dla osób, które lubią grupowe ćwiczenia, lubią nawiązywać nowe znajomości, i w końcu dla licealistów jak i emerytów – taniec jest dla każdego najlepszą formą ruchu!

Pamiętajcie, tańcząc uczycie się panować nad swoim ciałem, a co za tym idzie nad swoimi działaniami i emocjami. Badania dowodzą że taniec sprzyja również rozwojowi komórek mózgowych, a więc tym samym wpływa na sprawniejsze myślenie.

Regularne lekcje tańca pozwalają poprawić sylwetkę i kondycję, podczas jednej godziny zajęć tanecznych możemy spalić ok. 350 kcal. Ponadto taniec wyzwala z nas radość, powoduje większe wydzielanie endorfin (hormon szczęścia) w mózgu przez co czujemy się lepiej.

 

Salsa kubańska w Krakowie

Salsa – taniec, muzyka czy sos?
Salsa to taniec latynoamerykański, muzyka, do której tańczony jest taniec salsa oraz wspaniały choć bardzo pikantny sos! Pod wspólną nazwą salsa skupia to co najlepsze w tańcu, w muzyce i na talerzu >> czym jest salsa

Style salsy
Pod wspólną nazwą Salsa kryje się wiele styli tańca, które różnią się krokami, geometrią tańca, i rytmiką. Główne style to salsa kubańska, Los Angeles i mambo >> style salsy

Dlaczego warto tańczyć?
Zajęcia taneczne pomogą zadbać o sylwetkę, poprawią kondycję i samodyscyplinę. Poprzez taniec poznajemy nowe osoby, odczuwamy większą radość z ruchu.

Wybierz kursy salsy!
Na kursie salsy poprawisz swoją sylwetkę, i dobre samopoczucie. Dzięki salsie poznasz nowe osoby, i zadbasz o swoje zdrowie! >> wybierz kursy salsy

Wskazówki dla początkujących
Przydatne wskazówki dla początkujących, z którymi warto się zapoznać przed przystąpieniem do kursu salsy >> wskazówki


 

Salsa Kraków | Latinmoves Team | Prawa autorskie zastrzeżone