Aktualne kursy w Latin Moves:
0

Practis taneczny

Rumba Kubańska & Afro - kursy tańca w Krakowie
Rumba Kubańska & Afro - kursy tańca w Krakowie
Rumba ma korzenie w religii afro-kubańskiej, a jej najgorliwszymi wyznawcami są pracownicy portów w Hawanie i Matanzaz, w każdej wolnej chwili śpiewający, tańczący i wystukujący jej rytm na pudłach towarów. Współczesny repertuar rumby to trzy podstawowe formy taneczne : guagancó, yambú i columbia. Guaguancó to taniec w parach, symboliczna inicjacja seksualnej gry pomiędzy partnerami; w kulminacyjnym momencie mężczyzna wykonuje „vacunao” (gwałtowny ruch miednicą), na który kobieta może poprzez swój taniec zareagować pozytywnie lub negatywnie. Yambú również tańczy się w parach, ale kroki są wolniejsze i bardzie stateczne (bez vacunao), w sam raz dla osób starszych. Jakby dla kontrastu columbia jest szybka, dzika, i wymaga od tańczących solistów wręcz akrobatycznych umiejętności. Rumba kubańska, tak jak i reggaeton są coraz częściej wplatane w salsę kubańską. Zajęcia na poziomie podstawowym są przeznaczone dla osób, które chciałyby się rozwijać ruchowo w kierunku tańców afro-kubańskich. Zajęcia na poziomie open przeznaczone są dla osób poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym w dowolnym stylu tanecznym.

Tańce afro-kubańskie wywodzą się z bardzo głębokiej i barwnej religii Czarnego Lądu. Tańce afro wyróżniają się bardzo charakterystyczną stylistyką. Przeznaczone są dla osób na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym w dowolnym stylu tanecznym. Na zajęciach można poznać nowe, charakterystyczne dla danego stylu kroki, pracę ciała oraz rytmikę, która jest bardzo ważna i często dość trudna w tej technice tańca. Zajęcia z afro to także rys kulturowy, niezbędny do właściwej interpretacji pieśni afro-kubańskich.

Uwaga:
- Częstotliwość zajęć: 1h/tyg
- Poziomy: podstawowy, open  
- Taniec: solo, NIE TRZEBA mieć swojego partnera/partnerki, można zapisać się indywidualnie
- Dodatkowo: bez ograniczeń wiekowych, dla osób początkujących, bądź na poziomie średniozaawansowanym lub zaawansowanym w dowolnym stylu tanecznym.
- Cena: 70 zł / Multisport Benefit / Ok System / FitProfit / Fit Flex
 


Dowiedz się kiedy zaczynamy nowy kurs - info@latinmoves.pl

Akceptujemy

Kalendarz

Wideo

Najbliższe kursy/wydarzenia


salsa kraków,kursy salsy w Krakowie,kursy tańca w Krakowie, szkoła tańca Kraków, reggaeton Kraków, salsa ladies styling, salsa solo dla kobiet, rumba kubańska, afro dance
pierwszy taniec,izolacje bodymovement,organizacja imprez firmowych,salsa solo,salsoteka Kraków, salsa kubańska,Latin Moves,Kamienna 17,30-001 Kraków,504 070 597


Kursy salsy w Krakowie z Latin Project - dołącz do nas na Facebooku